Bieganie a odchudzanie! Czyli jak biegać, aby chudnąć?

Każdy, kto choć raz podjął próbę zrzucenia paru kilogramów, doskonale wie, że to proces dla wytrwałych. Wymaga konkretnych i sumiennych działań. Kluczem w odchudzaniu jest dieta, którą warto wspierać ćwiczeniami. Za jeden z najlepszych treningów cardio, uznaje się bieganie. Zapewnia ono właściwie bardzo wiele pozytywnych rezultatów. Poprawia kondycje, wydolność organizmu, wzmacnia mięśnie, czy też redukuje tkankę tłuszczową. Pozwala też unikać wielu chorób i świetnie wpływa na nastrój. Krótko ujmują, powodów, by, biegać jest wiele. Jak zorganizować treningi biegowe, by skutecznie wspierały odchudzanie? Poznaj wskazówki, istotne dla Twojego celu.

Bieganie na odchudzanie! 5 ważnych zasad!

Systematyczność – jest niezbędna do tego, by faktycznie osiągnąć efekty. Jednocześnie nie można zapominać o regeneracji. Zaleca się biegać 3-4 razy w tygodniu.

Czas treningu!

Na dobry początek istotne jest po prostu ruszenie się z domu i spróbowanie swoich sił. Już kilka minut poświęcone na bieganie będzie doskonałym początkiem. Z uwagi jednak na cel, jakim jest, odchudzanie docelowo należy wydłużać swoje treningi do około 20-30 minut. Szacuje się, że dopiero po 20 minutach biegu uaktywniane są mechanizmy spalania tkanki tłuszczowej.

Najlepsza pora – poranek!

Wszystko dzięki temu, że wówczas już od rana aktywujemy nasz metabolizm do prężnego działania. Zyskujemy lepsze spalanie tkanki tłuszczowej na resztę dnia.

Tempo!

Wbrew pozorom nie powinno być ono zbyt szybkie, zwłaszcza w początkowej fazie treningów. W miarę wolny, rytmiczny bieg przez około 20 minut okazuje się najlepszym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście wraz z postępami i zyskiwaniem lepszej kondycji, można zwiększać tempo.

Rozgrzewka i rozciąganie!

To niezbędne elementy każdego treningu biegowego. Sprawdź jak powinna wyglądać rozgrzewka przed bieganiem w artykule na portalu https://www.raczej.pl/. Rozgrzewka chroni, przed kontuzjami zaś etap rozciągania pozwala na rozluźnienie mięśni i uniknięcie zakwasów.

Wpływ biegania na proces odchudzania – czyli, efektywność!

Przy sumiennie i regularnie realizowanych treningach biegowych widoczne efekty powinny pojawić się już po dwóch tygodniach. Początkowo będzie to poprawa kondycji i wydolności fizycznej. Z pewnością bieganie może świetnie wpierać proces odchudzania. Pomoże zredukować tkankę tłuszczową, widocznie wysmukli ciało i je wzmocni. Przede wszytkim można w efekcie spodziewać się bardziej płaskiego i wyrzeźbionego brzucha w ciągu kilku tygodni lub miesięcy – w zależności od początkowej formy. Ponadto bieganie wzmacnia mięśnie nóg i podnosi pośladki. Regularne bieganie i prawidłowa przy tym dieta powinny zaprocentować reedukacją masy ciała o około 4 kilo na miesiąc. Kontrolując, efekty warto dokonać pomiarów ciała by, dodatkowo przekonać się ile stracimy w obwodach.